Resultater
Fakse Køre- & Rideforening |
DRF Stævnesystem - Fakse Køre- & Rideforening aften-C-stævne i dressur onsdag 13. april
|
||
Klasseoversigt |
1 LA1-B Ponyer - A |
2 LA6-A Ponyer - A |
3 LA2-A Heste - A |
4 MB0-A Heste - A |
Resultatliste
Fakse Køre- & Rideforening |
|
DRF Stævneprogram 2003 - Fakse Køre- & Rideforening aften-C-stævne i dressur onsdag 13. april
|
|
1 |
LA1-B Ponyer - A
|
Antal plac.: 2 | |
Dotering: 250, 200, 150, 100 |
Dommere: | C: Mette Koch |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
Rytter |
Klub |
E |
H |
C |
M |
B |
I alt |
% |
Plac |
4 |
3 |
Dream Step - 2 |
Natalie Hering |
Rideklubben Ørsted Holme |
|
|
203,00 |
|
|
203 |
70,000 |
1 |
1 |
2 |
Tony - 2 |
Frederikke Tholstrup |
Fladså-Rideklub |
|
|
202,00 |
|
|
202 |
69,655 |
2 |
2 |
1 |
Græsmarkens Major - 1 |
Julie Nyholm Østergård |
Fakse Køre- & Rideforening |
|
|
190,00 |
|
|
190 |
65,517 |
|
5 |
6 |
Majgårdens Apricot - 1 |
Laura Kofod |
Midtsjællands Rideklub |
|
|
184,00 |
|
|
184 |
63,448 |
|
3 |
5 |
Achilleus Hippios - 1 |
Regitze Mønster |
Vallø Sportsrideklub |
|
|
182,00 |
|
|
182 |
62,759 |
|
Resultatliste Fakse Køre- & Rideforening | DRF Stævneprogram 2003 - Fakse Køre- & Rideforening aften-C-stævne i dressur onsdag 13. april | ||
2 | LA6-A Ponyer - A |
Antal plac.: 3 | |
Dotering: 250, 200, 150, 100 |
Dommere: | C: Mette Koch |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
9 | 46 | Kielshoop Honey Starlight - 1 | Kirstine Juel Månsson | Nordsjællands Sportsrideklub | 271,00 | 271 | 71,316 | 1 | ||||
2 | 44 | Conrad Wales - 2 | Sophie Nyholm Kristensen | Midtsjællands Rideklub | 256,00 | 256 | 67,368 | 2 | ||||
7 | 50 | Kjølens Fanfare - 1 | Katrhrine With Petersen | Skovlundegård Rideklub | 246,00 | 246 | 64,737 | 3 | ||||
8 | 39 | Zaron - 1 | Klara Meyer | Fakse Køre- & Rideforening | 242,00 | 242 | 63,684 | |||||
5 | 49 | Fønix Elsa - 1 | Ida Christiansen | Sakskøbing Rideklub | 242,00 | 242 | 63,684 | |||||
1 | 43 | Romeo's Sølvpil - 2 | Sofie Toftegaard Bager | Ringsted Sports Rideklub | 240,00 | 240 | 63,158 | |||||
3 | 47 | Ryttergårdens Nika - 2 | Emma Vulpius | Midtsjællands Rideklub | 237,00 | 237 | 62,368 | |||||
10 | 45 | Rocky - 1 | Caroline Hilbert Eriksen | Nordsjællands Sportsrideklub | 215,00 | 215 | 56,579 | |||||
4 | 48 | Orchid's Zaïna - 1 | Trine Kristjandottir | Sakskøbing Rideklub | 214,00 | 214 | 56,316 |
Resultatliste Fakse Køre- & Rideforening | DRF Stævneprogram 2003 - Fakse Køre- & Rideforening aften-C-stævne i dressur onsdag 13. april | ||
3 | LA2-A Heste - A |
Antal plac.: 3 | |
Dotering: 250, 200, 150, 100 |
Dommere: | C: Peter Fischer |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
5 | 33 | London Pride | Louise Jebjerg Pedersen | Sportsrideklubben | 199,00 | 199 | 68,621 | 1 | ||||
1 | 36 | Apollo | Natascha Jakobsen | Vallø Sportsrideklub | 198,00 | 198 | 68,276 | 2 | ||||
3 | 31 | Wivaldi | Asge Nilsson | Slagelse Garnisons Idrætsforening Rideklub | 197,00 | 197 | 67,931 | 3 | ||||
6 | 34 | Malou Le R | Lene Susanne Kromanne | Vestegnens Rideklub | 195,00 | 195 | 67,241 | |||||
7 | 23 | Kvistgaardens Little Nini | Maiken Bjørch Hansen | Strøby Rideklub | 181,00 | 181 | 62,414 | |||||
9 | 37 | Equador Hjorthøj | Helle Baadsgaard Sørensen | Fladså-Rideklub | 178,00 | 178 | 61,379 | |||||
4 | 32 | Mike | Signe Dyrnesli | Slagelse Garnisons Idrætsforening Rideklub | 174,00 | 174 | 60,000 | |||||
10 | 38 | Marbækken S. Iben | Dorte Irene Sattrup Lund-Niel | Møns Sportsrideklub | 174,00 | 174 | 60,000 | |||||
11 | 53 | Christian 14 | Marlene Piil Nymand | Sakskøbing Rideklub | 172,00 | 172 | 59,310 | |||||
8 | 54 | 'Uno' Davina | Marianne Holmkjær Hoxer | Fakse Køre- & Rideforening | 169,00 | 169 | 58,276 | |||||
2 | 30 | Rocki | Helle Bech Olsen | Haslev Køre- Og Rideforening | 164,00 | 164 | 56,552 |
Resultatliste Fakse Køre- & Rideforening | DRF Stævneprogram 2003 - Fakse Køre- & Rideforening aften-C-stævne i dressur onsdag 13. april | ||
4 | MB0-A Heste - A |
Antal plac.: 3 | |
Dotering: 400, 300, 200, 100 |
Dommere: | C: Peter Fischer |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
12 | 22 | Don Dino | Pernille Teidor Olesen | Holte Ride-Klub | 280,00 | 280 | 71,795 | 1 | ||||
10 | 19 | Credo | Sanne Planck Svendsen | Darupgaards Rideklub | 264,00 | 264 | 67,692 | 2 | ||||
11 | 21 | Deep Purple | Ditte Frisbjerg Nielsen | Nordvestsjællands Rideklub | 264,00 | 264 | 67,692 | 2 | ||||
6 | 15 | Østergaard'S Eros | Tina Andersen | Ride- Og Kørekl. Lolland | 257,00 | 257 | 65,897 | |||||
9 | 18 | Zorina Z | Line Grubak | Slagelse Rideklub | 254,00 | 254 | 65,128 | |||||
3 | 14 | Cantanit (Clematis) | Rikke Strate | Sakskøbing Rideklub | 250,00 | 250 | 64,103 | |||||
2 | 11 | Copyright | Nanna Rewers Kristensen | Stubbekøbing Rideklub | 246,00 | 246 | 63,077 | |||||
5 | 26 | Don Cerruti | Marie-Louise Larsen | Fakse Køre- & Rideforening | 246,00 | 246 | 63,077 | |||||
13 | 52 | Gadegaardens Ziroc | Olivia Kristersson | Fakse Køre- & Rideforening | 240,00 | 240 | 61,538 | |||||
4 | 8 | Gunnarsholm's Highlander | Tina Christfort | Fakse Køre- & Rideforening | 237,00 | 237 | 60,769 | |||||
8 | 10 | Caline | Bonnie Hall | Team Hedegårdens Rideklub | 229,00 | 229 | 58,718 | |||||
7 | 16 | Temptation | Irene de Darko | Fakse Køre- & Rideforening | 222,00 | 222 | 56,923 |